DRAMA U DRUGOM POLUFINALU KUPA BIH Odbojkašice Kule nakon preokreta pobijedile BL Volej

Odbojkašice BL Voleja nisu uspjee da se plasiraju u finale Kupa BiH, a Banjalučanke su u polufinalu, u dramatičnoj završnici, poražene od Kule iz Gradačca sa 3:2 (25:21, 25:20, 20:25, 22:25, 16:18).

Krenulo je po planu za domaće odbojkašice koje su prvi set dobile sa 25:21, a potom su i u drugom slavike pobjedu prepustivši protivnicama jedan poen manje, bilo je 25:20. Ovo je bio i kraj za Banjalučanke kod kojih je došlo do neshvatljivog pada u igri, pa su gošće u trećem setu kontrolisale rezultat, vodile sa 14:10 i 18:13, a onda ovaj dio igre dobile sa 25:20.

Nastavila je Kula da sa dobrom igrim i u četvrtom setu koji je dobila sa 25:22 za izjednačenje na 2:2. U petom odlučujućem setu gošće su imale dvije meč lopte, vodile su sa 14:12 ali je BL Volej uspio preokrenuti rezultat, međutim, kod rezultata 16:16 Kula iz Gradačca osvaja dva vezana poena za veliko slavlje u sportskoj Dvorani “Borik”.

U prvoj utakmici Bimal Jedinstvo pobijedilo je Slobodu iz Tuzle sa 3:0.

Finalni turnir Kupa BiH za odbojkašice otvorio je gradonačenik Banjaluke Igor Radojičić.

Finalna utakmica Kupa BiH Bimal Jedinstvo Kula Gradačac igra se u subotu od 20 časova.