DRAMA U FINIŠU Partizan se kockao i na kraju ipak slavio DRUGU POBJEDU U EVROKUPU

Košarkaši Partizana ostvarili su drugu pobjedu u Evrokupu nakon što su na gostovanju savladali Bahčešehir 82:76 sa i tako su došli na polovičan učinak.

„Crno-bijeli“ su opet odigrali meč sa puno oscilacija. Naime, nakon veoma dobre prve četvrtine, imali su i plus 12 u drugoj četvrtini (31:19). Međutim u tom periodu su imali veliki pad u igri.

Nekoliko loših napada donijelo je priključak turskom klubu koji je uspio da pređe u vođstvo. U trećem dijelu Bahčešehir je bio većim dijelom u vođstvu zahvaljujući Eriku Grinu i Džonsu, a onda je na scenu stupio Kodi Miler Mekintajer koji donosi potpuni preokret.

Nakon trojke Veličkovića Partizan ima 73:68 a zatim i 75:68. I umjesto da opet privedu meč kraju Beograđani svojim greškama, ishitrenim šutevima i faulovima u napadu daju šansu Turcima da se vrate. Na kraju je ipak Mekintajer svojim prodorima donio trijumf.

U pobjedničkom timu Kodi MIler Mekintajer je imao 22 poena, dok je Erik Mika dodao 19. Kod domaćeg tima Erik Grin je ubacio 23 poena.