DRAMA U GRUPI B Danci idu u nokaut fazu, Finska strepi, potop Rusije

Kakva drama je viđena u posljednjem kolu grupe B Evropskog prvenstva, a iz nje na kraju su kao pobjednici, uz Belgiju, izašli reprezentativci Danske.

Pomenuta selekcija je golovima Mikela Damsgarda u 38. i Jusufa Poulsena u 59. minutu imala dva gola protiv Rusije, a onda je Artjom Dzjuba sa bijele tačke smanjio na 1:2.

Ipak, Andreas Kristensen u 79. i Joakim Mele u 82. su potopili Ruse i tako zauzeli drugo mjesto u grupi, te će u osmini finala igrati protiv Velsa, a od ranije je poznato da će se još sastati Italija i Austrija.

A šta se sve dešavalo na meču Belgija – Finska!

Prvo je u 65. minutu Belgijancima poništen gol zbog ofsajda,. Romelu Lukaku je bio nekoliko centimetara u nedozvoljenoj poziciji, pa se činilo da Finska ima sreće i da može do boda koji bi joj osigurao drugo mjesto.

Međutim, poslije šuta Tomasa Vermalena u 74. minutu lopta je pogodila stativu i prečku, a onda je golman Lukas Hradecki instiktivno napravio potez rukom i postigao autogol.

Lukaku je u 81. minutu postigao svoj treći gol na tekućem Evropskom prvenstvu za konačnih 2:0.

Poslije ovog poraza Finci strepe da li će kao jedna od četiri trećeplasirane ekipe otići među 16 najboljih.

Danska, Finska i Belgija su nastup u grupi završili sa po tri boda, Danci su sigurni u drugom krugu, Finci čekaju rasplet u drugim grupama, a Rusi su završili nastup na Euru.