DRAMA U IZRAELU Zvezda pala u produžetku

Kakva drama u Tel Avivu! Crvena zvezda je odigrala loš meč u Izraelu, gubila je čitavu utakmicu, a onda se u finišu vratila i imala šut za pobjedu. Beron nije pogodio na kraju pa se ušlo u produžetak u kojem je Skoti Vilbekin odlučio pobjednika i donio prvu pobjedu Makabiju 84:69 u ovoj sezoni Evrolige.

FOTO EVROLIGA

Makabi je na startu nametnuo svoj ritam i kaznio je Beograđane laganim poenima iz tranzicije. Na drugoj strani Zvezda je krenula promašenim zakucavanjem Lorenza Brauna koji je zatim i zaradio povredu.

Iako su u najavi meča „crveno-bijeli“ isticali da upravo moraju da zaustave tranziciju, to nisu ostvarili pa je domaći tim lako došao do 17:2. Zvezda je bila bez ideje u napadu, gubili su lopte (šest u prvoj četvrtini) i Makabi je to kažnjavao. Stratos Perperoglu je poenima uspio da malo stabilizuje igru Zvezde. Grk je u prvih 10 minuta imao devet poena od gostujući 13.

Gosti su uspjeli da domaći tim uvedu u pozicioni napad, pa su smanjili prednost na devet poena (17:26). Svojom energijom i skokovima Mo Faje je donio priključak. Međutim, Beograđani su svojim greškama u napadu omogućili Makabiju poene iz tranzicije i plus 14. Perperoglu je nastavio svoju seriju, pa je opet uspio da smanji na minus 8 (37:29) a do kraja je izraelski tim držao prednost.

Na startu treće četvrtine novi promašaj Zvezde ovaj put Davidovac, pa domaći prave seriju 4:0. Nižom petorkom gosti su uhvatili priključak kada je Perperoglu vezao 3+1(41:47). Ipak Danston je odmah vratio trojku i spriječio Beograđane da dodatno priđu.

Zvezda je sa niskom petorkom uspjela da uhvati potpuni priključak. Sjajni Ognjen Dobrić je svojom energijom i poenima vratio beogradski tim u igru. Odžo je donio izjednačenje 67:67 i nastupila je prava drama.

Trojke su promašili Dženkins na jednoj i Volters na drugoj strani. Šest sekundi prije kraja Bili Beron je imao otvoren šut za tri poena i nije pogodio, a na drugoj strani Zosman takođe nije bio precizan pa je meč otišao u produžetak.

Skoti Vilbekin je otvorio produžetak sa pet vezanih poena. Makabi je odigrao puno bolje dodatnih pet minuta i došao je do prve pobjede.

U pobjedničkom timu Skoti Vilbekin je imao 16 poena i to pretežno u finišu. Kod Zvezde je Stratos Perperoglu ubacio 18 poena dok je Ognjen Dobrić dodao 10.