DRAMA U LJUBLJANI Voler pogodio za izjednačenje, katastrofalan produžetak Igokee

Košarkaši Igokee poraženi su od Cedevita Olimpije rezultatom 103:92 u 8. kolu ABA lige.

Bolje je Cedevita Olimpija otvorila utakmicu, imala je u prvoj četvrtini prednost od deset poena (14:4) ali je Igokea uspjela istopiti prednost i prići na minus pet (23:18).

U završnici prvog poluvremena domaći su imali prednost od sedam poena, ali serijom 5:0 Igokea ponovo u samoj završnici četvrtine prilazi na dva poena.

Sa četiri poena viška ulazi Cedevita Olimpija u poslednju četvrtinu, u kojoj je Igokea konačno, i to nakon drame uspjela da dođe do izjednačnja.

Na 14 sekundi do kraja Talić je promašio jedno slobodno slobodno bacanje i smanjio prdnost olimpije na jedan poen (85:84). nakon toga Talić je poslao perija na liniju slobodnih bacanja, a košarkaš Cedevite pogađa oba slobodna bacanja i svoj tim dovodi na plus tri.

Na 12 sekundi do Kraja Bajić uzima tajm aut, tražio je Bajić akciju na Volera, nije on uspio da primi loptu ali je u nastavku iz improvizovane akcije Voler pogodio preko četiri ruke pogađa trojku i donosi Igokei produžetak. Imala je Olimpija šut za pobjedu ali nije uspjela.

Produžetak domaći otvaraju serijom 10:0, koševima Hopkinsa i Murića koji je pogodio osam vezanih poena. Igokea u ovim trenucima nije imala nikakvo rješenje u napadu, pa je sa plus deset Olimpija ušla u poslednja dva minuta, a sa još tri poena domaći stižu do najubjedljivije prednosti.

Seriju Olimpije prekinuo je Talić trojkom, ali je onda Blažić, trojkom sa skokom unazad stavio tačku na ovu utakmicu.

Najefikasniji igrač kod Igokee bio je Voler sa 17 koševa.