DRAMA U MINHENU Francuska slavila protiv Njemačke, auto gol Nijemaca i dva poništena trikolorima

Fudbaleri Francuske uspjeli su da u Minhenu savladaju ekipu Njemačke minimalnim rezultatom 1:0, a čovjek odluke bio je "pancer" Humels, koji je autogolom riješio pobjednika u 20. minutu meča EP!

Počela je Njemačka izuzetno sigurno, sa preko 80 posto posjeda lopte u prvih desetak minuta, ali onda je, kao na dugme, Francuska premjestila inicijativu na svoju stranu.

Podlegli su “panceri” pod pritiskom “trikolora”. Sve je krenulo od Pogbe, koji je odlično pronašao Lukasa Ernandeza, a ovaj oštrim centaršutom pogodio Humelsa na pravom mjestu, pa je od 18. minuta Francuska došla do prednosti.

Samo sedam minuta kasnije prilika za izjednačenje. Gosens je odlično centrirao sa lijeve strane, zakačio je Miler glavom, ali lopta ide pored gola. Minut kasnije Kros je imao izglednu priliku iz slobodnog udarca sa 22 metra, ali je pogodio živi zid.

U 52. minutu nova velika šansa za Francuze. Rabio je sve sam uradio, izborio se za poziciju, čak i izašao jedan na jedan sa Nojerom, doduše malo iskosa. I uspio je da ga prevari; krenuo je čuvar mreže Nijemaca u jednu, udarac Rabioa u drugu, ali je okvir gola sačuvao “pancere”.

Samo dva minuta kasnije uzvraća Njemačka. Gabri je fenomenalno zahvatio loptu, imala je putanju, ali nije moglo – pogodio je samo gornji spoljni dio mreže.

Nastavljena je sjajna utakmica, Nijemci su pritiskali, a onda su do kraja dva gola poništena Francuzima. Prvo Mbapeu u 66, a onda i Benzemi u 84. minutu, oba puta zbog ofsajda.