DRAMA U PIREJU Olimpijakos jedva sačuvao pobjedu

Olimpijakos je nakon drame u Pireju savladao Bajern 84:82 , a gosti su na kraju imali i šut za pobjedu koji nisu pogodili.

Utakmicu su obilježile brojne serije ekipa pa je tako prvo Bajern na krilima Di-Džej Silija došao do 42:33. Ipak serijom u finišu druge četvrtine domaćin je uhvatio priključak i doneo rezultatsk neizvjesnost.

Činilo se da je sve gotovo kada je domaći tim poveo 77:68, ali serijom 9:0 Bajern dolazi do izjednačenja 77:77 i donosi novu dramu. Pri rezultatu 84:82 Grci gube loptu, a gosti su imali samo tri sekunde za napad, a pokušaj Pola Cipsera nije završio u košu

Kostas Slukas je imao 24 poena i sedam asistencija u pobjedničkom timu, dok je u ekipi Bajerna Di-Džej Sili ubacio 26 poena.

U ranijem meču Žalgiris je vezao šesti trijumf u nizu nakon što je sjajnom trećom četvrtinom slomio HImki 10275. Sjajan je bio Žofri Lovernj sa 29 poena i devet skokova.