DRAMA U ŠIROKOM Đurasović pogodio za slavlje Leotara u produžetku

Košarkaši Leotara ostvarili su sjajnu pobjedu na gostovanju u Širokom Brijegu.

Ekipa trenera Marka Ičelića slavila je nakon produžetka protiv ABA dva ligaša 81:80, a nakon 40 minuta igre bilo je 74:74.

Trebinjski klub je mogao do pobjede i u ranijem dijelu meča jer su vodili većim dijelom utakmice i u pojedinim trenucima su imali i dvocifrenu prednost.

Međutim Široki se nije predavao i uspio je u posljednjoj četvrtini da nadoknadi i minus 10 (57:67). Pri rezultatu 62:69 domaći su napravili seriju 10:0 kojoj su prešli u vođstvo, pa se u finišu odvijala prava drama. Božo Đurasović je donio izjednačenje 72:72, a zatim je Mateo Čolak bio siguran sa linije slobodnih bacanja 74:72.

Ipak, najbolji pojedinac meča Božo Đurasović je pogodio za produžetak jer Luka Božić nije realizovao posljednji napad.

A onda je u produžetku ključne poene postigao Nikola Đurasović za pobjedu.

Božo Đurasović je u pobjedničkom timu bio najefikasniji sa 28 poena, dok je Nikola Jevtić dodao 22.

Luka Božić je postigao 25 poena za Široki.