DRAMA U TORINU Medvedev u igri živaca dobio Zvereva

Ruski teniser Danil Medvedev savladao je i Aleksandra Zvereva sa 2:1 (6:3, 6:7, 7:6) u drugom kolu Crvene grupe na Završnom ATP turniru u Torinu.

Drugi teniser svijeta je do pobjede došao u dramatičnom finišu drugog taj-brejka poslije nekoliliko rezultatskih obrta tokom meča.

Medvedev je na samom startu meča osvojio brejk i potom sačuvao prednost za vođstvo od 1:0 u setovima.

U nastavku se Zverev, treći na listi, uspješno vratio u meč i uspio u tri navrata da neutrališe brejk šanse Medvedeva i na kraju set uvede u taj brejk.

Na početku taj-brejka Zverev gubi servis ali potom oduzima oba servisa Medvedeva i potvrđuje svoje servise za ubedljivih 4:1, da bo do kraja održao razliku za 7:3, izjednačenje u setovima i ulazak u treći odlučujući set.

I u odlučujućem trećem setu odvijala se ravnopravna borba do samog finiša u kome je Zverev prvi izborio brejk šansu ali je nije iskoristio, pa je meč odlučen u novom taj-brejnu.

I ovoga puta Zverev odlično počinje osvajajući mini brejk ali je potom nastala prava rezultatska klackalica u kojoj su oba tenisera osvajali brejkove sve do samog finiša u kojem Rus Danil Medvedev prvo propušta tri šanse a potom uspijeva da osvoji i realizuje četvrtu za 8:6 i konačnu pobjedu u meču.