DRAMA U TREBINJU Spars prekinuo seriju Leotara

Spars je prekinuo sjajan niz uspjeha trebinjskog Leotara.  Sarajevski tim je sjajnom igrom u trećoj četvrtini nanio poraz domaćem timu 89:87 i pokazao da je ove sezone ubjedljivo najbolji tim u BIH.

Leotar je odigrao odličan meč u prve dvije četvrtine. Trebinjci su uspjeli da nametnu svoj ritam igre, ali su gosti iskoristili činjenicu da domaći tim nema odekvatnu zamjenu na centarskim pozicijama pa je strpljivo uspio da uhvati priključak u finišu druge četvrtine. Leotar je inače tokom drugog dijela imao plus 13 (51:38).

Ipak na startu treće četvrtine Sparsi su napravili veliki preokret. Sarajevski tim je odigrao kvalitetnije u odbrani , nastavio je da igra kvalitetno kao i u finišu druge četvrtine pa je stekao plus 12.

Leotar se nije predavao. Uspjeli su da borbenom igrom uhvate priključak u posljednjoj četvrtini a zatim i da pređu u vođstvo 87:86, ali su onda stali u napadu. Bili su bez rješenja pa su uputili dva šuta za tri poena koja nisu realizovali što sun a drugoj strani gosti kaznili.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Amar Gegić sa 22 poena , dok je Kenan Kamenjaš postigao 20. Na drugoj strani su Stefan Mijović sa 22, te Božo Đurasović sa 19 bili najbolji u Leotaru,