DRAMA U ŽELEZNIKU Uspješan debi Golemca

Jurica Golemac je pobjedom startovao na klupi Cedevita Olimpije i prekinuo je niz poraza svog tima. Ljubljančani su nakon četiri poraza savladali FMP 105:100 i tako ostali u borbi za plej-of, dok je domaćin ispao iz trke.

FOTO ABA LIGA /KK FMP

Nakon izjednačenih 18 minuta Cedevita Olimpija je u finišu druge četvrtine kaznila izgubljene lopte i slab skok FMP. Napravili su Ljubljančani sjajan finiš i sa 11:2 došli do prednosti sa kojom su otišli na odmor. U tim trenucima odlični su bili Edo Murić i Jaka Blažić.

Sredinom trećeg perioda gosti su imali plus 14 i činilo se da će lako slomiti otpor mladog tima iz Železnika. Ali u trećem periodu raspucao se Ulubaj. Turski igrač je vezao nekoliko trojki,pomogao mu je Marko Jeremić i FMP je uhvatio priključak.

Upravo je Ulubaj dao trojku za produžetak 90:90.U njemu su se gosti bolje snašli i preko Jake Blažiča (12 poena) su došli do pobjede. FMP je prokockao nekoliko šansi da dođe do pobjede.

U pobjedničkom timu Jaka Blažić je imao 27 poena, dok je kod FMP Železnika Oktan Ulubaj dao 26.