DRAMA ZVEZDI Beron pogodio trojku u posljednjoj sekundi za finale Kupa (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde izborili su plasman u finale Kupa Koraća nakon velike drame. Ekipa trenera Dragana Šakote je u dramatičnom finišu savladala Megu 80:79 poenima Bilija Berona. Amerikanac je u posljednjoj sekundi pogodio šut za tri poena, a prije toga je pogodio još jednu trojku pri rezultatu 79:74 kojom je Zvezda uhvatila priključak.

FOTO KK CRVENA ZVEZDA

Polufinalni duel je donio puno preokreta i velikih oscilacija kod oba tima. Mega je na startu sjajnim šutem došla prednosti. U drugoj četvrtini uslijedio je preokret Zvezde na krilima Kevina Pantera. Dobra odbrana donijela je „crveno-bijelima“ prednost jer je Mega postigla samo 9 poena za četvrtinu.

Na startu trećeg dijela ekipa Dejana Milojevića je odmah napravila seriju 7:0 i došla do izjednačenja a zatim je potpuno preokrenula utakmicu na svoju stranu. Mlada ekipa je imala prednost do kraja, a onda kao da se uplašila pobjede.

U pobjedničkom timu Kevin Panter je imao 22 poena ali uz katastrofala šut za tri (1-7), dok je Bili Beron dodao 18. U timu Mege Kendrik Peri je imao 20 poena.

U drugom polufinalu sastaju se FMP-Partizan.