DRAMATIČAN MEČ U BRČKOM Odbojkaši Mladosti stigli do šeste uzastopne titule šampiona BiH

Odbojkaši Mladosti stigli su do šeste uzastopne titule šampiona BiH, pošto su i večeras pobijedili Kakanj sa 3:2 u revanš utakmici finalne serije, baš kao i u prvom duelu u Kaknju.

FOTO OK MLADOST

Iako su Brčaci slavili sa 2:0 u pobjedama, odavno u odbojci u BiH nije viđena neizvjesnija finalna serija, a Kakanj je u oba meča bio nadomak pobjede.

Večeras je u Brčkom Mladost povela nakon što je prvi set riješila u svoju korist sa 25:22, da bi Kakanj uzvratio u drugom setu koji je dobio sa 25:23.

U trećem je Mladost ponovo podigla nivo igre i dobila ovaj dio sa 25:21, a u četvrtom su domaći odbojkaši imali prednost od 17:11.

Kada se činilo da je ovaj duel gotov Kakanj je uspio da napravi preokret, dobije set sa 25:23 i odvede meč u taj-brejk. U petom setu Mladost je ipak, imala više kvaliteta, i na kraju došla do pete titule.

U ženskoj konkurenciji šampionsku titulu, 13. po redu, danas su osvojile odbojkašice Bimal Jedinstva