DRUGI PORAZ ODBOJKAŠICA SRBIJE Poznati svi učesnici finalnog turnira

Ženska seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je drugi poraz na turniru 18. grupe petog vikenda druge Lige nacija 2019. u Ningbou. Nemačka je, danas u utakmici drugog kola, pobijedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:14, 25:20, 23:25 i 25:17, poslije 105 minuta igre.

Nemačka je tokom čitavog meča bila bolji rival i zasluženo je slavila posle četiri odigrana seta. Srbija je, poslije loše igra u prva dva seta, u trećem zaigrala mnogo bolje i sa manje grešaka, pa je smanjila prednost Njemica na 2:1 u setovima. Pokušale su izabranice Branka Kovačevića da izjednače na 2:2, ali nisu imale dovoljno koncentracije u odlučujućim trenucima, što su Nemice iskoristile za ukupan trijumf od 3:1.

Poznati su svi učesnici Finalnog turnira druge Lige nacija 2019, koji će se odigrati 3 7. jula u Nanđingu. Pored Kine na Finalnom turniru će nastupiti i Brazil, Italija, SAD, Turska i Poljska, 5 najuspešnijih selekcija sa ukupne tabele.

PETI VIKEND (18 – 20. JUN):