DVA REMIJA Rudar Prijedor i Leotar ispustili pobjede

Fudbaleri Rudar Prijedora i veleža odigrali su neriješeno u okviru 14. kola Premijer lige BiH - 2:2.

Igrao se 22. minut kada je Ćosić pokušao da vrati loptu golmanu Kačavendi, to je predosjetio Jakupović koji je presjekao pas i zatresao mrežu za vođstvo domaćih.

Devet minuta kasnije Zajmović je pokušao udarcem preko glave, ali je lopta otišla iznad prečke.

Na drugoj strani Kulenović je izašao sam pred gol gostiju u 33. minutu, ali je poslao loptu pored gola.

Minut kasnije Vehabović je šutirao, lopta je pogodila stativu i odbila se do Ćosića koji je postigao pogodak.

Na asistenciju pomoćnika glavni sudija Mulahasanović je prvo poništio pogodak, ali su se poslje protesta Mostaraca konsultovali i gol je priznat, što je bila ispravna odluka.

Do kraja meča zaprijetili su Pekija na jednoj i Pršeš na drugoj strani, ali se rezultat nije mijenjao.

Odmah na startu drugog poluvremena Zajmović je bio u dobroj šansi, ali je neko od odbrambenih iigrača prijedorskog tima uspio da skrene loptu u korner.

Rezervista Mandić je u 52. minutu sa bijele tačke postigao svoj šesti gol u sezoni za vođstvo Rudara od 2:1, a prethodno je Fereira u šesnaestercu oborio Santosa.

Igrači Veleža su poslije primljenog pogotka krenuli ofanzivno što im se, nakon nekoliko prilika, isplatilo u 75. minutu kada je asistenciju Ćosića sa desne strane iskoristio hasanović koji je glavom poslao loptu iza leđa Šćekića.

Golman domaćih je u 87. minutu sjajnom intervencijom spriječio Anđušića da postigne treći gol za mostarski tim.

Trebinjski leotar i Slobodsa su takođe remizirali, bilo je 1.1.

Domaće je u vođstvo doveo Ažimović u 71, a Ramić je izjednačio u 89. minutu.

Gosti su od 10. minuta igrali sa igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen Karišik.

Tuzla Siti – Borac (19.30 časova).

Plasman: Zrinjski 30, Tuzla Siti 27, Sarajevo, Sloboda po 21, Borac 19, Željezničar, 18, Široki Brijeg, Velež, Leotar po 16, Rudar Prijedor 13, Posušje 8, Radnik 7 bodova.