Društvo

DVOSTRUKI USPJEH Atletičari "Prnjavora" osvajali medalje i bili humani

U okviru Humanitarne “PETICE” u Gradiški, članovi Atletskog kluba “Prnjavor” osvojili su četiri nove medalje.

U glavnoj seniorskoj trci na 5.000 metara u muškoj konkurenciji član “Prnjavora” Damjan Grumić osvojio je drugo mjesto i iznenadio mnoge seniore iako je zadnja godina stariji pionir.

Nizom dobrih trka Damjan dokazuje da je budućnost atletike u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini – poručili su u AK “Prnjavor”.

U ženskoj seniorskoj trci Jovana Ivanković osvojila je pehar za četvrto mjesto u apsolutnoj konkurenciji na 5.000 metara, dok su djevojčice dokazale potpunu dominaciju u dječijoj trci na 1.000 metara.

Titulu i zlatnu medalju osvojila je Jovana Radulović, drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je Milica Živković, a potpunu dominaciju je zaokružila Anamarija Radulović sa osvojenim trećim mjestom.

Pored četiri osvojene medalje odličan nastup i ostalih članova “Prnjavora”, kao što je Filip Radulović koji je osvojio četvrto mjesto na 1.000 metara.

Atletski klub “Prnjavor” je danas pored takmičarskog ispoštovao i humanitarni karakter i uplatio 130 KM za humanitarne startne brojeve.