DŽABA SJAJAN UČINAK Jokić opet fantastičan, ali uzalud

Nikola Jokić, srpski košarkaš, odigrao je još jedan sjajan meč u NBA ligi, gotovo perfektan, ali je to bilo nedovoljno za pobjedu Denvera.

Nagetsi su uprkos izuzetnoj partiji aktuelnog MVP-ja najjače košarkaške lige na svijetu poraženi od Minesote 130:136.

Somborac je opet bio najefikasniji igrač i na korak od novog trostrukog dvocifrenog učinka, za šta su mu nedostajale dvije asistencije.  Jokić je postigao 38 poena uz 19 skokova i osam dodavanja, uz odlične procente, šutirao je 14/21 iz igre, 10/12 sa linje penala.

Minesota je odlično ušla u neizvjestan meč pun obrta i dobila je prvu četvrtinu, da bi domaćini u nastavku načinili obrt i došli do dvocifrene prednosti do sredine druge dionice.

Tokom druge četvrtine Timbervulvsi su uspjeli da anuliraju tu prednost i na pauzu odu s novim vođstvom. U drugom poluvremenu je Denver pojačao tempo, uspio je da smanji zaostatak i u samoj završnici spusti razliku na samo tri poena, ali Minesota nije dozvolila preokret.

Minesotu su do ove pobjede vodili Karl Entoni Tauns, koji je ubacio 32, a Danđelo Rasel je dodao 24 poena. Na drugoj strani su Jokića pratili Aron Gordon i Monte Moris sa 24, odnosno 23 poena.

Denveru je ovo bio 32. poraz u sezoni, dok je Minesota ostvarila 44. pobjedu i sada ima dvije pobjede manjka u odnosu na večerašnjeg protivnika.