Džumhur lako u drugo kolo Rolan Garosa

Damir Džumhur je uspješno prošao prvu prepreku na Rolan Garosu. Teniser BiH je u prvom kolu Gren slema prikazao veoma dobar tenis i sa 3:0 je savladao američkog tenisera Denisa Kudlu.

Nakon izjednačenog prvog dijela u finišu prvog seta su viđena čak tri brejka, a uspješniji je bio Džumhur koji je ovaj period igre dobio sa 6:4. Sličan tok je imao i drugi set. Amerikanac se držao do 2:2 a onda je teniser BiH podigao nivo igre, napravio dva brejka i zatim bio siguran na svoj servis za vođstvo 2:0 u setovima.

Džumhur je i u trećem setu bio taj koji je diktirao ritam. Odmah na startu je napravio brejk. Odlična igra sa osnovne linije je tjerala Amerikanca na greške i na kraju je teniser iz BiH slavio sa 6:2.

Protivnik u narednom kolu biće pobjednik meča između kvalifikanta Barera i Radu Albota.