Džumhur ubjedljiv na startu Vimbldona: Merterer deklasiran

Damir Džumhur najbolji bh teniser ubedljivom pobjedom protiv njemačkog tenisera Maksimalijana Merterera uspješno je startovao na Vimbldonu.

Džumhur,  koji je 27. nosioc na najvećem Grend Slem turniru u sezoni pobijedio je sa 3:0 po setovima  uz odličnu igru protiv trenutno 47 igrača svijeta.

BH teniser je odlično krenuo u prvom setu, napravio brejk pri rezultatu 3:2 što je bilo dovoljno za rutinsku pobjedu u prvom setu sa 6:3.

U istom stilu nastavio je i u drugom setu, samo što brejk pravi jedan gem ranije na rezultatu 2:2,  potom ga potvrđuje još jednim brejkom za vođstvo od 2:0 u setovima.

Marter u trećem setu pruža malo jači otpor, ali slijedi nova repriza prethodnog seta, jer bh. teniser ponovo pravi brejk na 2:2 u gemovima, a potom sigurnom igrom privodi set kraju, bez obzira na napade njemačkog tenisera i pobeđuje sa 6:4 u setu i meču, obezbijedivši učešće u drugom kolu grend slema u Engleskoj.