Engleska "glavom" otišla u polufinale (FOTO)

Engleska je treći polufinalista Svjetskog prvenstva u Rusiji. “Gordi albion” je potpuno zasluženo izborio plasman u narednu rundu jer je bio puno bolji od Švedske i slavio je sa 2:0.

Posebno su kvalitetniji i opasniji bili u prvom dijelu, a u momentima kad su protivnici i prijetili u nastavku sjajan je bio golman Pikford.

U prvom dijelu mnogo borbe na obje strane, a Englezi su bili ti koji su pored gola imali još dvije šanse. Ipak došli su do velike prednosti u 30. minuti kada je Heri Megvajer pogodio glavom nakon dodavanja Janga. Do kraja prvog dijela veliku šansu je propustio Sterling, dok su Šveđani bili bezidejni.

U nastavku su Šveđani pojačali ritam meča. Prijetili su preko Berga i Forsberga ali je Pikford bio sjajan i sa dvije intervencije je spriječio iznenađenje. U 59. minuti sjajan ubačaj Lindgarda u gol pretvara Dele Ali za velikih 2:0. Odmah zatim Šveđani su mogli da se vrate ,a udarac Berga je odbranio Pikford. Nakon toga su usporili igru i čuvali veliku prednost.

U posljednjem četvrtfinalu večeras se sastaju Rusija Hrvatska.