Banjaluka

Euros osiguranje podnijelo tužbu protiv Draška Stanivukovića

Akcionarsko društvo za osiguranje “Euros osiguranje” Banja Luka, u skladu sa odredbama člana 26 Zakona o sudovima Republike Srpske odnosno odredbom člana 29 Zakona o parničnom postupku (u daljem tekstu: ZPP), podnijelo je danas Osnovnom sudu u Banjoj Luci tužbu protiv Draška Stanivukovića zbog malicioznih, klevetničkih i neistinitih tvrdnji kojima se narušava ugled ovog privrednog društva, ali i uzrokujete šteta za akcionare, korisnike i poslovne partnere “Euros osiguranja”.

Euros osiguranje podnijelo tužbu protiv Draška Stanivukovića
FOTO: EUROS OSIGURANJE/PROMO

Naime, Draško Stanivuković je 12. septembra 2021. ispred Radio televizije Republike Srpske održao konferenciju za novinare, a u najavi za istu navedeno je da je u pitanju izvještaj izvjesnog Tima za reviziju koji je, prema njegovim riječima,  posvećen lopovluku i kriminalu.

Do današnjeg dana taj izvještaj nije objavljen niti potpisan od strane ovlaštenih osoba tako da se još uvijek ne zna ko je isti sačinio, na osnovu kojih informacija, sa kojom svrhom i o čijem trošku.

To je potvrđeno i na današnjoj Skupštini Grada Banjaluka kada je zatražena pauza od 10 minuta kako bi Gradonačelnik donio dokaze Tima za reviziju, što on nije uradio, jer očito po pitanju ove teme ombanjuje javnost već duže vrijeme.

Na navedenoj konferenciji iznesen je cijeli niz neistinitih tvrdnji i insinuacija, bez valjanih doka račun “Euros osiguranja” sa jasnim ciljem da se naruši ugled i pričini štata ovom privrednom društvu.

Iako su neistinite tvrdnje izgovorene neuko i prostim jezikom, a pravno, pravopisno i književno dijelom pogrešno, iz Stanivukovićevih izjava jasno se može zaključiti da je „Euros osiguranje“ nastalo osnivanjem od strane dva fizička lica koja su zloupotrebom položaja isto učinila momentom početka mandata u banjalučkoj gradskoj upravi 2016. godine uz stvaranje konstrukcije kriminalne organizacije koja je lažno predstavljena.

Netačno je navedeno da je „Euros osiguranje“ osnovano isključivo kapitalom dva fizička lica i to Srđana Amidžića i Siniše Kurteša, aludirajući na nezakonito stečen novac i zloupotrebu položaja navedena dva lica. Samo neistinito iznošenje u smislu broja osnivača ne bi bilo sporno i moglo bi se pripisati neznanju ili pravnoj neukosti, ali je izvršeno lažno konstruisanje kriminalne organizacije, aludirajući na nezakonito sticanje novca osnivača „Euros osiguranja“ pri čemu su navedena samo dva lica kao vlasnici ukupnog kapitala.

Ovakva tvrdnja je neistinita jer je Euros osiguranje osnovano od strane 9 osnivača, uglednih lica, i započelo je svoju poslovnu aktivnost u januaru 2016. godine po dobijanju dozvole Agencije za osiguranje Republike Srpske.

Pored navedenog, Draško Stanivuković je iznio i cijeli niz neistina, a vezano za rad „Euros osiguranja“ sa gradskim javnim preduzećima aludirajući da se radi o nečasnim i kriminalnim radnjama. “Euros osiguranje” nije po bilo kom osnovu privilegovana firma, jer učestvuje na slobodnom tržištu u konkurenciji sa 24 osiguravajuća društva koja posluju na teritoriji Republike Srpske.

U svom portfelju “Euros osiguranje” ima minimalni udio (manje od 1%) polisa osiguranja zaključenih sa entitetskim instutucijama, lokalnim samoupravama, javnim preduzećima i ustanovama. Ostvarena dobit je rezultat isključivo zakonitih aktivnosti i postupanja u skladu sa poslovnim običajima i praksom na slobodnom tržištu. “Euros osiguranje” u svom poslovanju redovno izmiruje sve obaveze, poreze, naknade i doprinose.

Zbog svega gore navednog “Euros osiguranje” kategorično odbacuje kao neistinite i natačne sve navode kojima se nameću bilo kakve nezakonite radnje jer se njima narušava ugled i poslovanje uspješne osiguravajuće kuće, a aktuelnog gradonačenika pozivamo da dalje ne ombanjuje javnost.

A.E.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu
Prihvati notifikacije