EVROLIGA Efes može i bez Micića, CSKA prekinuo niz Reala

Košarkaši Efesa su i bez Vasilija Micića došli do pobjede 88:68 u duelu protiv Armanija. Sjajnom drugom četvrtinom su stekli prednost koju su sačuvali i zabilježili novi trijumf u Evroligi te nastavili dobre partije.

FOTO EPA/TOLGA BOZOGLU

U pobjedničkom timu Šejn Larkin je ubacio 23 poena, a Kris Singlton 16. U timu iz Milana Gudaitis je imao 11 poena, a nastupili su Nemanja Nedović (3 poena, 5 asistencija) i Vladimir Micov 8 poena.

Seriju Real Madrida zaustavio je CSKA. Nakon 13 mečeva bez poraza, Špancu su pali u Rusiji u teškom meču koji je završen 60:55. Majk Džejms je prelomio meč sa 19 poena iako je prvom dijelu imao šut 2/9. Na drugoj strani je Tomkins bacio 14 poena. Kampaco je dodao 11.

Valensija je na gostovanju savladala Himki i tako ostala u borbi za TOP 8. Fernando San Emeterio je za 20 minuta postigao 18 poena iz igre, uz četiri trojke bez promaša. Aleksej Šved je postigao  18 poena, ali uz očajne procente šuta (2/11 za tri). Stefan Jović je duel završio sa osam poena i pet asistencija.