EVROLIGA Makabi prekinuo niz Efesa, Alba mučila Barselonu

Košarkaši Albe su pošteno namučili Barselonu u Evroligi, ali su na kraju pali u finišu. Njemački tim je imao prednost 77:76, ali je onda dopustio da gosti naprave seriju 5:0 i dođu do trijumfa.

Na kraju je bilo 84:80 za Katalonce, a utakmica je obilovala preokretima. Barselona je prvu četvrtinu dobila sa 28:17 a domaći su zatim uzvratili u drugoj 28:11.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleks Abrines sa 17 poena, dok je poen manje dao Malkom Dilejni . U timu Albe Martin Hermanson je imao 17 poena.

Makabi je savladao Anadolu Efes i prekinuo njihov niz pobjeda. Turski tim je vezao 11 uspjeha i ovo im je treći poraz.

Makabi je na startu imao 15 poena viška (19:4), ali je do odlaska na odmor ekipa Ergina Atamana uspjela da preokrene rezultat. U posljednjoj četvrtini su imali i plus 8 (69:61), ali domaći tim je na krilima navijača napravio preokret. Vasilije Micić je zatim u finišu donio izjednačenje kada je pogodio šut za tri poena i bacanje 75:75.

Međutim Skoti Vilbekin je bio siguran za pobjedu 77:75 sa linije slobodnih bacanja. U pobjedničkom timu upravo je Vilbekin imao 21 poen, dok su Vasilije Micić i Krunoslav Simon imali po 14 u poraženoj ekipi.