EVROLIGA OBJASNILA Zvezda imala sreće, gosti iz Valensije opravdano ljuti zbog poništene trojke

Evroliga je na svom zvaničnom sajtu oglasila povodom sudijske odluke na meču Crvene zvezde i Valensije.

Sporna situacije na utakmici dogodila se na 3:50 do kraja duela, kada je trojka Giljema Vivesa poništena, iako je pogodak bio regularan.

Povodom spekulacija koje su se pojavile zbog poništene “trojke” tokom četvrte četvrtine utakmice između Crvene zvezde i Valensije Evroliga je zaključila da je na 3.50 minuta do kraja utakmice Giljem Vives iz Valensije postigao trojku – navodi Evroliga.

U saopštenju se poziva na Član 23.1.2. kojim se reguliše pravilo o autu.

– Uprkos činjenici da je lopta odskočila od obruča i pogodila vrh table, prije nego što je ušla kroz obruč, lopta nije bila u autu prije nego što je ušla u koš. Sudije su nekorektno poništile koš, pošto je pogodak trebalo da ostane važeći – dodaje se u saopštenju.

U trenutku kada je Vivesu poništen koš bilo je 70:67 za španski klub.

Beogradska ekipa je na kraju pobijedila trojkom Lorenca Brauna u posljednjoj sekundi za 76:73, pa je taj trenutak u svakom smislu imao jako veliki značaj i otud ne čudi nezadovoljstvo gostujućeg tima nakon provjere ove situacije.