EVROPSKA IGRA PARTIZANA Crno-bijeli slavili protiv Venecije u Evrokupu

Partizan je izvanrednom igrom u dvorani "Ranko Žeravica" u Beogradu stigao do prve pobjede u novoj sezoni; poražena je Venecija rezultatom 95:73.

Nakon neizvjesnog prvog poluvremena, presudna je bila treća četvrtina, u kojoj je Rašon Tomas ubacio sam 16 poena, a briljirao je i Kodi Miler-Mekintajer.

Nakon trojke Markusa Pejdža na tri i po minuta do kraja prve četvrtine Partizan je imao prednost od sedam poena, ujedno najveću u ovom periodu utakmice, ali se ona brzo istopila pošto je do kraja dionice domaći tim uspio da postigne još samo pet poena.

Ognjen Jaramaz je bio prilično razigran od starta i već je za par minuta igre uspio da postigne sedam poena, dok su u meč italijanski tim vratili i te kako raspoloženi Majkl Bramos i Džeremi Čapel.

Minimalna promjena uloga viđena je u drugom periodu kada je nešto ofanzivniju igru inicirao italijanski tim i umalo se ozbiljnije odlijepio, serijom od pet vezanih poena je počela Venecija četvrtinu, a nalet je najprije zaustavio Erik Mika, a onda i Stefan Janković, da bi Kodi Miler-Mekintajer donio preokret Partizanu.

Serijom od šest uzastopnih poena su crno-bijeli odgovorili rivalu na niz od pet, a onda je ponovo igrana košarkaška klackalica u dvorani “Ranko Žeravica” na Novom Beogradu. U jednom momentu su Italijani ponovo stigli do plus pet, ali je uspio Partizan i to da istopi i sa minusom od jednog poena ode na odmor.

Treća četvrtina bila je potpuno u znaku Rašona Tomasa. Na pola trećeg perioda gosti su imali samo devet poena, tada su napravili crno-bijeli seriju od sedam vezanih poena i poveli sa 60:52, što je bilo izuzetno bitno jer Partizan nije uspijevao da se odlijepi do tog momenta.

Isključivo je trojkama pokušavala da se vrati Venecija, u par napada je po nekoliko puta nakon ofanzivnih skokova šutirala – ali ništa. Pogotovo je insistirao Bramos na šutu izvan linije 6,75, međutim bez velikog uspeha.

I poslije jednog takvog kvartala, nije bilo puno posla za Partizan u posljednjem da stigne do pobjede. U završnih deset minuta su crno-bijeli bili na bezbjednoj udaljenosti od Italijana, uglavnom na dvadesetak poena razlike, te su impresivno došli do prve pobjede u Evrokupu i sezoni uopšte.

Već pomenuti Tomas je bio najbolji u Partizanu sa 22 poena, dok je fenomenalni Kodi Miler-Mekintajer, koji je diktirao tempo, ubacio 18 poena. Jedan poen manje postigao je Ognjen Jaramaz, dok je isto toliko imao na drugoj strani najraspoloženiji Mičel Vat.