FANTASTIČNA ZVEZDA Beograđani granitnom odbranom zaustavili Makabi

Fantastična partija Crvene zvezde za prvu pobjedu u novoj sezoni Evrolige. Beograđani su odigrali nestvaran meč i savladali su Makabi 75:63. Održali su defanzivnu kliniku svom rivalu i od prvog do posljednjeg minuta bili u prednosti.

Košarkaši Crvene zvezde sjajno su krenuli u meč u Tel Avivu. Beograđani su uveli duel u svoj ritam, jaka odbrana, strpljiv napad donijeli su gostima 10:0. U prvih 13 minuta ekipa Dejana Radonjića je u potpunosti kontrolisala igru, a domaći su uspjeli samo da smanje na šest razlike.

Na krilima odlične igre Luke Mitrovića i Nikole Kalinića Zvezda je držala dvocifrenu prednost. Granitnu odbranu su igrali gosti i nisu dozvolili domaćima da se približe. Sjajnu partiju u finišu treće četvrtine sa dvije trojke krunisao je Nejt Volters pa je Zvezda otišla na plus 17 (54:37). Poenima na startu posljednjeg perioda su napravilis eriju 10:0 i otišli na maksimalnih plus 19 u tom dijelu.

Nisu popuštali Beograđani ni sekund u Te Avivu. Nastavili su da igraju kaju odbranu, sjajno su rotirali i potpuno su kontrolisali skok a sve to im je dalo sigurnost u napadu pa su nakon poena Kalinića došli i do plus 21(46:67) na četiri minuta prije kraja.

Makabi je nakon nesportske Kalinića uspio da napravi seriju 9:0, ali je to bilo sve od domaćina.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nikola Kalinić sa 19 poena, a Nejt Volters je imao 17, dok je odličan opet bio Luka Mitrović koji je imao 12 poena i 11 skokova. U poraženom Makabiju Skoti Vilbekin je imao 18 poena.

U narednom meču Crvena zvezda 13. oktobra dočekuje Žalgiris na svom parketu.