FANTASTIČNI BORAC Banjalučani razbili Široki za drugi trijumf

Košarkaši Borca ostvarili su i drugu pobjedu u Ligi šest za šampiona Bosne i Hercegovine. Banjalučani su u Sportskoj dvorani Borik ubjedljivo savladali Široki 98:63.

Ekipa Dragana Nikolića je ušla u duel veoma skoncentrisano i jako, pa je povela sa 8:0. Banjalučani su na otvaranju stekli dvocifrenu prednost koju su držali tokom prve i druge četvrtine.

Iskoristili su domaći košarkaši prednost u skoku, te bolji šut za dva i tri poena pa su sredinom trećeg perioda imali i plus 33(80:47), pa su sa tom prednošču ušli i u posljednju četvrtinu. Sjajno u odbrani, te raznovrsno u napadu su odigrali Banjalučani, pa su se na momente poigravali sa rivalom i izveli i nekoliko atraktivnih poteza.

Uprkos ogromnoj prednosti košarkaši Borca nisu popuštali ni u posljednjoj četvrtini, pa su imali i plus 41. Na kraju su gosti samo ublažili poraz.

U pobjedničkoj ekipi Nikola Tanasković je imao 29 poena i 12 skokova, dok je Hejden Lesko dodao 14, a Džon Dejvis 13 poena.

U narednom kolu Borac gostuje kod Čelika u Zenici.