FAVORITI PO PLANU Borac lako prošao kroz Bugojno

Borac M:tel, Sloga i Izviđač su opravdali ulogu favorita u trećem kolu rukometnog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Banjalučani su slavili na gostovanju u Bugojnu, a otpor domaćina su slomili već u drugom dijelu prvog poluvremena. Pri rezultatu 8:7 Borac je napravio seriju 5:0. Sjajnom igrom u odbrani zaustavili su Iskru koja je u posljednjih 12 minuta postigla samo jedan gol. U nastavku četa Mirka Mikića je nastavila u istom ritmu, tako da pobjede nijednog momenta nije dolazila u pitanje.

U timu Borca Marko Lukić je postigao 6, dok su Luka Perić i Aleksandar Miličević dodali po 5 golova. Kod Iskre Benjamin Čičkušić je imao 10 golova.

Sloga je došla do bodova u Zavidovićama. Dobojski tim je imao na poluvremenu plus 5 (17:12), a domaći tim je uspio da priđe na samo gol zaostatka 26:27. Međutim, tada su gosti uspjeli da se odbrane i zatim opet odlijepe za siguran trijumf.

Slavija je u prvom dijelu imala i plus 3 protiv Izviđača(7:4) ali su gosti zatim pojačali igru napravili preokret i u nastavku pokazali svoj kvalitet. Ekipa iz Ljubuškog je stekla dvocifrenu prednost koju su rutinski sačuvali. Najefikasniji u Slaviji bio je Gabrijel Mišetić sa pet golova. Kod gostiju, briljirao je na golu Matej Mandić sa čak 20 odbrana, dok su u napadu Kos i Bošković postigli po pet golova.

Derventa nije uspjela da dođe do prvog boda. Sjajnom intervencijom Dragana Starčevića imali su napad za izjednačenje ali nisu pogodili pa su bodovi pripali ekipi Maglaja.

Rezultati 3. kolo: Krivaja –Sloga Doboj 30:34, Iskra – Borac 26:30, Slavija –Izviđač 22:32, Gračanica- Leotar 29:24, Derventa –Maglaj 28:29, Sloboda –Konjuh 36:28, Vogošća- Lokomotiva 29:19. Odgođeno Bosna- Sloga GV/U.

Plasman: Borac m:tel 6, Sloga 6, Izviđač 6, Vogošća 5, Lokomotiva 4, Gračanica 4,  Leotar 3, Maglaj 2, Konjuh 2, Krivaja 2, Sloboda 2, Sloga GV 0, Iskra 0, Slavija 0,Derventa 0, Bosna 0.