FEDERER U FINALU VIMBLDONA Švajcarac Novakov protivnik u borbi za trofej

Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u finale Vimbldona, a u tenskom klasiku pobijedio je Rafaela Nadala sa 3:1 (6:4, 1:6, 6:3, 6:4)

Još jednom, četrdeseti put, u sjajnom meču rekete su ukrstili Ridžer Federer i Rafael Nadal, ovaj put kao trećeplasirani i drugoplasirani igrač na planeti, a igrali su za plasman u finale Vimbldona i novi duel sa svjetskim brojem jedan, Srbinom Novakom Đokovićem.

Baš kao što se i očekivalo neizvjesno je počeo prvi set, bez brejka u prvih 12 gemova pa je pobjednika odlučio taj brejk u kojem je Švajcarac imao više koncentracije i dobio ga sa 7:3.

U drugom setu Nadal je podsjetio na svoje najbolje dane pa je Federeru prepustio svega jedan poen,

Ipak je Federer u narednom setu uspio da se se vrati u meč, pokazao još jednom svoju dobro poznatu hladnokrvnost i sa jednim brejkom u četvrtom gemu došao do pobjede u trećem setu.

Ponovo je Švajcarac prvi došao do brejka u četvrtom seti i to za vođstvo od 2:1, a iskusni Federer ovo vođstvo je sigurno čuvao do kraja seta.

Nakon dva sata i 51 minutu Rodžer Federer stigao je do prve meč lopte, nije je iskoristio, a ovo je bilo treće izjednačenje u servis gemu Rafaela Nadala. Još jednom je imao meč loptu, a onda je Nadal odlično odsevirao, i sa dva asa uspio da ostane u meču.

Servirao je Federer za pobjedu u narednom gemu, a onda je kod rezultata 30:30 imao potpuno čistu situaciju, prvo je “zicer” sa mreže poslao na Rafin reket, a potom je vraćenu loptu volej udarcem poslao izvan granica terena. Uzvratio je Nadal greškom i slanjem lopte u mrežu, a Federer je ovaj poklon iskoristio i u narednom servis gemu došao do treće meč lopte, prve na svoj servis. A onda je uslijedio jedan od najljepštih poena na meču, u svemirskom poenu Nadal je igrao agresivno, napao Rodžera i u sjajnom poenu došao do izjednačenja.

Odgovorio je Federer 14. as servisom za novu meč loptu, ali se Nadal nije dao i ponovo je jednim sjajnim vinerom stigao do izjednačenja. Petu meč loptu Rafa nije uspio da spasi, pa je Federer izborio svoje 31. gren slem finale.