FILA DEKLASIRALA ORLANDO Baksi slavili u derbiju večeri (VIDEO)

Milvoki Baksi pobjedili su Dalas Maverikse 124:115 u ponajboljoj utakmici ove večeri i tako ostali na tragu brutalnim Boston Seltiksima.

Janis Adetokumbo i Luka Dončić donekle su opravdali očekivanja i bili najbolji pojedinci u svojim ekipama. Grk je ubacio 30 poena uz 11 skokova i četiri asistencije. Takođe, Grejson Alen ga je pratio sa 25, a on je već na poluvremenu imao 22 poena.

Dončića, koji je postigao 27 poena i dodao 12 asistencija, pratio je Spenser Dinvidi sa 22 poena, a Kristijan Vud ubacio je jedan manje.

Takođe još jedna potpuno zaslužena pobjeda u ovoj noći. Ni u jednom trenutku utakmice Milvoki nije dozvolio Dalasu da povede.

Već u prvom poluvremenu odvojili su se izabranici Majka Badenholzera na dvocifrenu razliku, međutim Dalas je uspio da se vrati i taj minus spusti na samo pola koša zaostatka.

Ipak, baš tada Milvoki pravi seriju 10:0 i odvaja se na, ispostaviće se ključnih +11. Prednost je do kraja išla i na skoro 20 razlike, a Maveriksi su uspjeli samo da smanje zaostatak i izvuku pristojan poraz.

Filadelfija Seventisiksersi razbili su Orlando Medžik na gostujućem terenu 30 razlike, 133:103.

U vjerovatno najnezanimljivijoj utakmici noći ekipa Doka Riversa je bila oslabljena neigranjem tri najbolja igrača, međutim iskočili su Milton sa 29 poena, te Heris sa 25. Još četvoricu dvocifrenih imali su Siksersi, dok su u redovima Orlanda najefikasniji bili Bankero sa 18, odnosno Vagner sa poenom manje.

Držali su se domaći nešto više od četvrtine, kada Fila pravi seriju 20:5 i odlazi na veliku razliku koju domaćin nije uspio da stigne.

Išla je gostujuća ekipa i na 30 razlike, a prednost je još više rasla ulaskom rezervista, za na kraju i više nego ubedljivu pobedu.

Filadelfija sada deli petu poziciju sa Torontom i Orlandom, dok su od Orlanda na istoku gori jedino Pistonsi sa dva poraza više.