FINALE PRIJE FINALA Šlager u Madridu, Real dočekuje Mančester Siti

Fudbaleri Real Madrida dočekaće u utorak veče (21 sat) ekipu Mančester Sitija u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Real Madrid protiv Mančester Sitija

Real je aktuelni šampion Evrope, a prije tri dana osvojio je Kup kralja pošto je savladao Osasunu s 2:1. Madridski klub se nalazi na trećem mjestu na tabeli La lige sa 68 bodova.

Mančester siti se nalazi u odličnoj formi, a trenutno je na prvom mjestu na tabeli Premijer lige sa 82 boda.

Real i Mančester Siti igrali su prošle sezone u polufinalu Lige šampiona. Engleski klub je u prvom polufinalu u Madridu pobedio 4:3, a onda je Real u Mančesteru poslije produžetaka slavio sa 3:1 i izborio plasman u finale gdje je kasnije nadigrao Liverpul s 1:0.

Trener Reala Karlo Anćeloti je četiri puta u karijeri osvajao trofej Lige šampiona, a menadžer Sitija Pep Gvardila dva puta.

Revanš meč između Reala i Mančester sitija biće odigran za osam dana u Engleskoj. Ovo je bez dileme finale prije finala, a u drugi polufinalni par čine Inter i Milan.