FINALISTI POSLIJE 28 GODINA Kris Pol donio pobjedu Finiksu, Beverli napravio incident (VIDEO)

Tim Finiksa je izborio učešće u ovogodišnjem finalu NBA lige i boriće se za trofej prvi put poslije 28 godina, a 1993. godine je poražen od Čikago Bulsa.

Sansi su u šestoj utakmici sa 130:103 kao gosti savladali Los Anđeles Kliperse i tako finalnu seriju Zapadne konferencije riješili u svoju korist rezultatom 4:2.

Fenomenalan je bio Kris Pol koji je ubacio 41 poen, od čega 31 u drugom poluvremenu, a pogodio je sedam trojki iz osam pokušaja.

Devin Buker je postigao 22 poena, a Diandre Ejton je susret završio sa 16 poena i 17 skokova.

U poraženom timu Markus Moris je postigao 29, Pol Džordž 21, Redži Džekson 13, Demarkus kazins 12, a Patrik Beverli 11 poena.

Beverli je isključen na pet minuta i 48 sekundi prije kraja, a zbog njegovog poteza umalo je izbio veći incident.

Njemu s enije svidjelo kako je Pol proslavio pogođenu trojku, paga je gurnuo s leđa i zbog toga je morao ranije u svlačionicu.

Zanimljivo je da Klipersi na ovom susretu nijednom nisu imali vođstvo.

Finiks će se za trofej boriti protiv boljeg iz finala Istočne konferencije gdje je u duelu Milvokija i Atlante trenutno 2:2.