Francuska pobijedila Peru i plasirala se u osminu finala

Fudbalska reprezentacija Francuske pobijedila je Peru u drugom kolu Grupe “B” rezultatom 1:0 i na taj način postala treći tim koji je izborio plasman u osminu finala Mundijala u Rusiji.

FOTO FRANCIS R. MALASIG/EPA

Gol odluke postigao je Mbape u 34 minutu. Pogba je ubacio do Žirua koji je pokušao da šutira sa lijeve strane, lopta je zakačila jednog odbrambenog igrača Perua, i sretno stigla do Mbapea, a ovaj sa linije pogađa mrežu za veliko slavlje Francuza.

Imali su Peruanci priliku za izjednačenje, ali je Akino, u 50. minutu pogodio stativu sa oko 30 metara. Iako je Peru do kraja utakmice napadao, Francuska je zatvorila prilaze svom golu i rutinski sačuvala sopstvenu mrežu.

Ovom utakmicom kompletirano je drugo kolo u grupi “C” u kojoj Francuska vodi sa šest bodova, i siguran je putnik u osminu finala, Danska ima četiri, Australija jedan, a Peru je bez bodova.