Fudbaleri BiH ubjedljivo poraženi u Bukureštu: Pirova pobjeda Rumunije

Reprezentacija BiH je doživjela ubjedljiv poraz na gostovanju u Bukureštu u posljednjem meču grupe 3 B Lige nacija, Rumunija je slavila sa 4:1.

Već ranije izabranici selektora Ivajla Peteva su obezbijedili prvu poziciju i ulazak u elitnui diviziju, a Rumuni su ostvarili Pirovu pobjedu, jer im ni tri boda nisu donijela opstanak u B Ligi nacija, s obzirom da je Finska kao gost savladala Crnu Goru sa 2:0.

Fudbaleri BiH su bili dosta bolji od početka meča i prijetili su golu protivnika, ali su domaći poveli pogotkom Denisa Mana u 38. minutu.

Đorđe Puškaš je u 73. povisio na 2:0 za domaće, da bi Edin Džeko, koji je ušao sa klupe u 71. minutu već u 76. smanjio na 2:1.

Ipak, Andrej Raciju u 79. i opet Puškaš u 89. minutu su postavili konačnih 4:1.

Opstanak Fincima i zrijumf u Podgorici donijeli su Oliver Antman u 47. i benjamin Klaman u 53. minutu.