FURIOZNA ZAVRŠNICA PORTUGALA Šampion Evrope hodao po žici, a onda deklasirao Mađare

Fudbaleri Portugala, akltuelnog šampiona Evrope pobijedili su Mađarsku rezultatom 3:0 u svom prvom meču na Evropskom prvensvu. Golove su postigli Gereiro, Ronaldo koji se dva puta upisao u strijelce.

Portugal je bolje otvorio meč, napadao, stvarao prilike, do 19. minuta imao čak tri stopostotne ali su se Žota i Ronaldo propisno obrukali.

U 40. minutu nova velika prilika za Portugal. Mađari slave svog golmana koji je još jednom bio na pravom mestu. Opet Žota u velikoj šansi, hoće ga lopta, čak je i dobro šutirao, ali je čuvar mreže odlično intervenisao.

Tri minuta kasnije Kroistijano Ronaldo je promašio stopostotnu šansu, lopta mu je nezgodno odskočila pa se nije najbolje snašao.

Domaća selekcija imala je priliku u 51. minutu preko Šalaja, ali je golman POrtugala intervenisaso. Mađari prijete i u 56. minutu. Ovoga puta Šalaj je imao izglednu priliku kada je opalio po lopti sa ruba šesnaesterca, ali je ponovo golman Portugala dobro intervenisao. Malo su sada više Ronaldo i ekipa dozvolili i dali prostora protivniku da se malo više razigra.

Kristijano Ronaldo bio je na rubu živaca u 76. minutu zbog, po njenu, nedosuđenog čistog penala za njegov tim. Lopta jeste pogodila u ruku štopera Mađarske, a Portugalac je u sprintu trčao ka sudiji Čakiru. Međutim, i poslije VAR-a nije dosuđen jedanaesterac, iako je lopta stvarno pogodila u ruku igrača domaće ekipe.

U 80. minutu šok za aktuelnog šampiona Evrope, Šon je primio loptu na desnoj strani, povukao loptu i pogodio bliži ugao gola golmana za veliko slavlje koje je trajalo kratko jer je pomoćni sudija signalizirao ofsajd. Var je potvrdio da je sudija bio u pravu pa je sve vraćeno na početak.

Samo četiri minuta kasnije Porugal je poveo, a strijelac je bio Gereiro, a onda još dva gola Kristijana Ronalda, prvi iz penala u 87. minutu, a onda i u sudijskoj nadoknadi vremena.