FURIOZNIH 12 MINUTA Liverpul poslije preokreta u finalu Lige šampiona

Liverpul je u finalu Lige šampiona. Tim iz Engleske pobijedio je Viljareal sa 3:2 i to nakon velikog preokreta.

Vodio je Viljareal sa 2:0, imao rezultat za produžetke ali to nije bilo dovoljno da se sruši veliki Liverpul.

Nije meč ni počeo kako treba, a Viljareal je već poveo. Bulaje Dia je bio strijelac u trećem minutu. Iskrao se Kapu iza Robertsona, ubacio je loptu u peterac, a tamo je Dia bio brži od Van Dajka i zakucao loptu u mrežu.

Nisu znali fudbaleri Liverpula šta ih je snašlo jer je “žuta pšodmornica” u 41. minutu povećala na 2:0. Kokelan je pogodio. Slična akcija kao kod prvog gola. Kapu je “izludeo” Robertsona na desnoj strani, centrirao, a Kokelan skočio ispred Aleksander-Arnolda i glavom poslao loptu u mrežu.

/EPA

Ovim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, a onda je uslijedilo nestvarno drugo poluvrijeme Liverpula.

Fabinjo je pogodio za 2:1 u 61. minutu i gosti lakše dišu. Potpuno su ga zaboravili igrači Viljareala, razmenio je pasove sa Salahom i šutirao iz teške pozicije, ali je golman Rulji loše reagovao i dopustio da mu lopta prođe kroz noge.

Šest minuta kasnije pogađa Dijaz. je pobegao celoj odbrani domaćina i glavom matirao Ruljija na centaršut Aleksander-Arnolda. Nokaut za “žutu podmornicu”.

Veliki preokret u 73. minutu. Sadio Mane šalje Liverpul u finale Lige šampiona. Senegalac je izbegao ofsajd zamku i predriblao Ruljija, prije nego što je lako realizovao šansu za 2:3!

Sutra Real Madrig igra protiv Mančester Sitija u drugom polufinalu. U prvom meču Siti je slavio pobjedu sa 4:3.