GOBELJIĆ TRAGIČAR Šteta: Hrabra Zvezda remizirala na San Siru, nedovoljno za osminu finala Lige Evrope

Crvena zvezda je pružila veoma dobru partiju u revanš susretu šesnaestine finala Lige Evrope i remizirala sa favorizovanim Milanom - 1:1.

To nažalost nije bilo dovoljno za usojeh pošto je italijanski tim prošao dalje zahvaljujući golu više u gostima, a prvi meč u Beogradu završen je rezultatom 2:2.

Milan je poveo u devetom minutu golom Franka Kesija, a tri minuta kasnije poslije udarca koji je uputio Rade Krunić lopta je pogodila u ruku neopreznog Marka Gobeljića.

Sudija Hil Manzano nije odmah pokazao na bijelu tačku, već je to uradio poslije pregledanog snimka na signalizaciju iz VAR sobe.

Zvezda je prvi put zaprijetila preko Dijega Falčinelija u 14. minutu, a poslije njegovog udarca lopta je otišla u korner.

Dva minuta kasnije El Fardu Ben se našao u dobroj situaciji, ali je brzopleto i veoma loše šutirao.

Poslije trećeg kornera za crveno-bijele Ben je uspio da pošalje loptu u mrežu, ali je gol poništen jer je Radovan Pankov prethodno zakačio loptu rukom.

Nastavila je Zvezda da prijeti, Falčineli je oboren, a prava je šteta što je iz slobodnog udarca Ben pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa kada je Đanluiđi Donaruma već bio savladan.

Samo minut kasnije fudbaler sa Komorskih ostrva je izjednačio na 1:1. Sjajnu loptu poslao mu je Mirko Ivanić, a Ben je iskosa sa lijeve strane pogodio dalju malu mrežicu.

Usporila je gostujuća ekipa ritam, a italijanski tim je preuzeo inicijativu i opasno zaprijetio u 37. minutu kada je lopta ubačena sa desne strane prošla pored nekoliko igrača i došla na drugu stranu do Dioga Dalota čiji je šut zaustavio Milan Borjan.

U finišu prvog poluvremena Gelor kanga je zaprijetio udarcem iz daljine, međutim bio je neprecizan, a na drugoj strani iz slobodnog udarca je loše šutirao Hakan Čalhanoglu nakon što je Slavoljub Srnić pred samim šesnaestercom faulirao Krunića.

Na startu drugog poluvremena trener Milana Stefano Pioli je na teren poslao Antu Rebića i Zlatana Ibrahimovića, a u svlačionici je ostavio Rafaela leaa i krunića, dok je na drugoj strani Dejan Stanković odlučio da Srnića zamijeni Njegoš Petrović.

Kanga je prvi zaprijetio u nastavku dalekometnim udarcem, ali je bio dosta neprecizan, da bi na drugoj strani u 53. minutu prvo šutirao Ibrahimović pravo u ruke Borjana, a zatim je Šveđanin spustio loptu za Rebića koji iz blizine nije uspio da postigne gol.

Stiskao je Milan, ali je i Zvezda prijetila iz kontri, jednu dobru je upropastio Milan Gajić, a u 61. minutu Ivanić je sjajno prošao po lijevoj strani ušao u šesnaesterac i šutirao, a lopta se od Fikaja Tomorija odbila u korner.

Mijenjao je Pioli u 66. minutu, na teren je poslao Aleksisa Salemakersa i Tea Ernandeza, a izašli su Samu Kastiljeho i Davide Kalabrija.

Dva minuta kasnije odlična prilika za Beograđane, Donaruma je sjajnom intervencijom zaustavio pokušaj Sanoga, a onda je Gobeljić bez potrebbe sa pet metara raspalio po lopti, a mogao je mirno da je pošalje u mrežu. Nedugo potom dobio je drugi žuti karton, tako da je Zvezda ostala sa igračem manje.

Mijenjao je i Stanković, teren su prije isključenja Gobeljića napustili Kanga i Ben, a ušli su Aleksandar kKatai i Filipo Falko, te nešto kasnije Milan Pavkov je zamijenio Falčinelija.

U 74. minutu domaći su postigli pogodak koji je poništen jer je asistent Ibrahimović bio u ofsajdu.

U 82. minutu otvorila se sjajna šansa za Kataija koji je pokušao da pošalje loptu u bliži ugao, ali je samo pogodio spoljni dio mreže.

Veljko Nikolić je u 84. minutu zamijenio umornog i večeras veoma dobrog Ivanića.

U finišu susreta pritiskala je Zvezda, imala nekoliko poluprilika, međutim domaći tim je uspio da se odbrani, a kad aje Zvezda u posljednjim trenucima dobila korner sudija Manzano je odlučio da svirta kraj što je s pravom izazvalo bijes kod crveno-bijelih.