GOLDEN STEJT NEPREPOZNATLJIV Sjajni Luka Dončić nosio Dalas do pobjede (VIDEO)

Ekipa Dalasa upisala je sedmu pobjedu u ovoj sezoni NBA lige, a Maveriksi su u svom Amerikan erlajns centru pobijedili aktuelnog prvaka Golden Stejt rezultatom 112:109.

Domaći su bolje otvorili meč, pa su tako čitavu prvu četvrtinu imali blagu prednost koja nijednog trenutka nije bila dvocifrena, riješili su je u svoju korist rezultatom 26:22, da bi sredinom druge četvrtine Voriorsi anulirali i preokrenuli prednost Dalasa i na odmor se otišlo s blagom prednošću Golden Stejta od 59:57.

Slično kao u drugoj, Golden Stejt je i u trećoj četvrtini imao blagu prednost, igralo se faktički koš za koš, a u samom finišu meča Dalas je bio više fokusiran, iskoristio je prednost domaćeg terena i na kraju je upisao pobjedu rezultatom 112:109.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je sjajni Luka Dončić koji je ubacio 24 poena, a imao je i četiri asistencije i devet skokova, dok je kod gostiju Durant ubacio 32 poena.

Još jedan poraz Golden Stejta samo će još više uzbuditi strasti u ovom klubu, posebno nakon nedavne svađe između Grena i Duranta koja je očigledno ostavila velike posljedice na ekipu.

Vučević je postigao 36 poena u pobjedi Orlanda na domaćem terenu protiv LA Lejkersa rezultatom 130:117, a sjajnu noć imao je i Harden koji je ubacio 34 poena u pobjedu Hjustona protiv Sakramenta rezultatom 132:112.

Nju Orleans je kao domaćin bio bolji od Denvera rezultatom 125:115 uz 40 poena Dejvisa, a treba spomenuti i 60 poena Vokera u porazu Šarlotea od Filadelfije nakon produžetaka rezultatom 122:119, piše klix.ba.