Goleada Borca na početku priprema: Do vrha napunili mrežu Slobode

Fudbaleri Borca savladali su Slobodu iz Novog Grada u prvom kontrolnom meču u sklopu priprema za nastavak sezone. “Crveno – plavi” su slavili s više nego ubjedljivih 7:0.

Meč je igran na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu koje je četa trenera Vinka Marinovića dobila sa 3:0. Mrežu ekipe koja igra u Prvoj ligi RS načeo je ovozimsko pojačanje Jakov Blagaić koji je pogodak postigao u 20. minutu meča. Samo šest minuta kasnije Banjalučani su došli do novog gola, a strijelac je bio Enver Kulašin. Do kraja prvog dijela meča u strijelce se upisao i Jovo Lukić koji je pogodak postigao u 32. minutu susreta.

U nastavku meča nismo trebali da čekamo mnogo na novi pogodak pa je tako Borac do 4:0 došao u 54. minutu meča kada je autogol postigao Juri da Silva. Samo sedam minuta kasnije ponovo se zatresla mreža gostiju iz Novog Grada i na 5:0 je povisio Momčilo Mrkaić. Tu nije bio kraj goleadi fudbalera Borca koji su do vrha napunili mrežu Slobode. Benjamin Tatar je u 67. i 82. minutu postigao dva pogotka i na kraju je njegov tim goste ispratio sa sedam pogodaka u mreži.

Banjalučani 27. januara lete za Antaliju gdje će obaviti najvažniji dio preprema za nastavak sezone. Prva provjera u Turskoj zakazana je za 29. januar, a rival će biti moskovski Dinamo. Naredni protivnik biće Vejle (4. februar), dok će 9. februara odigrati dvije utakmice I to protiv Rodina iz Moskve, te letonske Aude.