GOLEADA U LIGI EVROPE Džeko dao gol za Romu, ludilo u Bernu

Mančester Junajted, Totenhem i Roma su napravili veliki korak ka plasmanu u osminu finala Lige Evrope pobjedama na gostovanjima u prvim mečevima.

Mančester junajted je sa 4:0 pobijedio Real Sosijedad u San Sebastijanu i praktično već prošao u narednu fazu. Fernandeš je pogodio u 27. minutu i u 58. minutu. Markus Rašford je u 64. minutu povisio rezultat na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Danijel Džejms u 90. minutu utakmice.

Roma je takođe slavila na gostovanju kod Brage 2:0 a u strijelce se upisao i Edin Džeko. Sjajan meč su odigrali Jang Bojs i Bajer Leverkuzen. Švajcarci su na poluvremenu imali 3:0, gosti su uspjeli da izjednače na 3:3, da bi na kraju domaći došli do trijumfa.

Totenhem je bio siguran protiv Volfsbergera i slavio je 4:1 na gostovanju a za domaće je igrao Dejan JOveljić. Fudbaleri zagrebačkog Dinama su rezultatom 3:2 pobijedili Krasnodar na gostujućem terenu u Rusiji.

Olimpijakos je sa 4:2 pobijedio PSV, a čak pet od šest golova postignuto je u prvom poluvremenu. Bukalakis je u devetom minutu utakmice donio vođstvo crveno-bijelima, da bi Zaravi samo pet minuta kasnije donio izjednačenje, 1:1.

Iskusni Jan Mvila je povisio na 2:1 u 37. minutu, a ponovo Zaravi donosi izjednačenje PSV, ovoga puta samo dva minuta kasnije.

Na 3:2 pred odlazak u svlačionice Olimpijakos je doveo El Arabi u drugom minutu sudijske nadoknade, da bi konačan rezultat postavio Masuras u 83. minutu.

Rezultati: Dinamo Kijev –Briž 1:1, Braga –Roma 0:2, Crvena zvezda –Milan 2:2, Krasnodar – Dinamo 2:3,  Olimpijakos –PSV 4:2, Sosijedad-Mančester Junajted 0:4, Slavija –Lester 0:0, Volfsberger –Totenhem 1:4, Jang Bojs –Bajer 4:3