HET-TRIK ČAVIĆA Borac prošao u polufinale Kupa Srpske

Borac se plasirao u polufinale fudbalskog Kupa Republike Srpske. Banjalučani su na gostovanju savladali Omladinac Potočari 5:0 i tako se priključili ekipi Sutjeske iz Foče u ovoj fazi takmičenja.

Banjalučani su poveli u šestoj minuti. Vušurović je probio po strani, ubacio je loptu do usamljenog Davida Čavića koji je poslao u mrežu. Domaći tim je pokušao da igra otvoreno , pa je u 22.minuti zaprijetio Tadić.

Borac je vođstvo povećao u 34.minuti. Goran Zakarić je napravio odličan solo prodor i rutinski je smjestio loptu u mrežu. Do kraja prvog dijela bivši član Borca Stojko Kikić je šutirao a Lakić bio na mjestu.

Na startu drugog dijela Ante Živković se izborio za dobru poziciju ali je loše šutirao. Zatim je na drugoj strani šansu imao Svitlica a domaći tim je tražio šansu za počasni gol. Nakon izmjena pao je ritam igre, a Borac je u 71.minuti došao do 3:0. Nakon ubačaja Zakarića , Čavić je sjajno reagovao i drugi put zatresao mrežu rivala.

U finišu je i Jovo Lukić nastavio svoju golgetersku seriju. Nikola Dujaković je odlično izbacio napadača koji je rutinski reagovao i zatresao mrežu. Vezni igrač Borca je još jednom bio asistent a mladi Čavić je postigao het-trik.

U preostala dva četvrtfinalna meča se  sastaju Ljubić-Rudar Prijedor i Krupa –Radnik.