HET-TRIK KAJKUTA Borac silovito ide ka tituli

Fudbaleri banjalučkog Borca napravili su još jedan korak ka definitivnoj ovjeri titule šampiona u prvenstvu Republike Srpske. U posljednjem meču 2. Kola Lige za šampiona Banjalučani su savladali Kozaru sa 5:0.

Borac je već nakon sedam minuta imao prednost od dva gola. Oba puta strijelac je bio Saša Kajkut. Prvi put je pogodio u četvrtoj minuti nakon kornera koji je izveo Mojović, a zatim je bio precizan i u sedmoj. Gosti su zaprijetili preko Šakića, a Topolović je bio siguran.

Sjajnu partiju Kajkut je krunisao novim golom u 41. minuti nakon dodavanja Vladana Danilovića. Isti tandem je na startu drugog dijela donio i 4:0. Ovaj put je Kajkut bio asistent ,a Danilović strijelac.

U finišu se u 83.minuti i Lekanić upisao u strijelce. On je pogodio sa ivice šesnaesterca za konačan rezultat.

Rezultati 2. kola:

OFK Sloga Podrinje 3:0

Željezničar ST – Rudar Prijedor 1:0

Borac – Kozara 5:0

Plasman: Borac 61, Sloga 49, Rudar Prijedor 40 Željezničar ST 39, Kozara 30, Podrinje 29.