HLADAN TUŠ U MINHENU Bajern poražen, Čelzi siguran protiv Porta

Fudbaleri Bajerna, aktuelnog šampiona Evrope, poraženi su na svom stadionu u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona od PSŽ-a sa 3:2. U drugom meču Čelzi je sa 2:0 bio bolji od Porta.

Već u trećem minutu Parižani su šokirali aktuelnog šampiona Evrope. Strijelac je Kilijan Mbape. Nejmar je povukao loptu i u kaznenom prostoru asistirao za Mbapea, koji je snažno šutirao. Djelovalo je da će Nojer odbraniti, ali je lopta završila njemu iza leđa.

Već u 28. minutu PSŽ je imao dva gola viška, Markinjos je strijelac, a Bajern je u ovim trenucima bio na koljenima. Nejmar je vratio loptu u kazneni prostor Bajerna, Dijalo je izlazio iz ofsajda, defanzivci njemačkog tima nisu dobro dobro napravili zamku, što je iz drugog plana kaznio Markinjos i lagano matirao Nojera.

U 37. minutu golom Čupo Motinga Bajern smanjuje prednost Parižana.

Bajern se u potpunosti vraća u meč u 60. minutu. Kimih je centrirao iz slobodnog udarca, odbrana PSŽ-a zaspala, a Miler je glavom donio izjednačenje Bajernu (2:2).

Samo sedam minuta kasnije PSŽ ponovo vodi, a strijelac je Kilijan Mbape.

Pokazao je mladi Francuz kakvu magiju u nogama posjeduje, sjajno je primirio loptu, lagano ušao u kazneni prostor rivala, fintom šuta prevario čuvara i loptu poslao u bliži ugao gola nemoćnog Nojera, koji je ostao na pogrešnoj nozi.

U drugom meču Čelzi je bio bolji od Porta sa 2:0.

JOSE MANUEL VIDAL/EPA

Poveo je tim iz Londona u 30. minutu. Maunt je sjajno prihvatio loptu u kaznenom prostoru Porta, koju mu je poslao Žoržinjo, okrenuo se i izbacio čuvara, izašao sam pred golmana i pogodio.

Drugi gol ostigao je Čiver u 86. minutu kada je pobjegao odbrani Portugalaca i lagano poslao loptu u mrežu.

Za Porto možda jedina utjeha može da bude to što u revanšu neće gostovati, jer će se i revanš, baš kao i ova utakmica, igrati na stadionu Ramon Sančez u Sevilji.