HOLANDIJA IPAK PREJAKA Novi poraz BiH u Ligi nacija

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Holandije rezultatom 3:1 u utakmici 5. kola "A" Lige nacija.

Već u šestom minutu domaći dolaze do prednosti, stijelac je Vijnaldum. Veznjak Liverpula je loptu mirno poslao u praznu mrežu nakon što su Holanđani jednostavnom i tečnom akcijom izbacili čitav naš tim Bosne i Hercegovine iz igre.

Isti igrač ponovo je pogodio u 14. minutu i to još lakše nego prvi put. Bio je usamljen na drugoj stativi, i nakon centaršuta sa desne strane mu nije bilo teško da loptu ubaci u mrežu.

Ovo je bio konačan rezultat prvog poluvremena, a u desetom minutu nastavka Holadnđani postižu i svoj treći pogodak, nakon dobre akcije strijelac je Depaj.

Bosna i Hercegovina se u nastavku olobodila, zaigrala nešto bolje, a nagrada je došla u 63. minutu. Višća je loptu ubacio sa desne strane, a Prevljak je šutirao i pogodio mrežu, za ispostaviće se na kraju, konačan rezultat.

U starnoj postavi igrao je bivši fudbaler Borca Siniša Saničanin, Vladan Danilović ušao je u igru u 61. minutu, a Almedin Ziljkić je u 90. zamijenio Miralema Pjanića.