HRVATSKA U FINALU Đoković ne može sam

Hrvatska je u finalu Dejvis Kupa! U trećem odlučujućem meču hrvatski dubl Mektić-Pavić je savladao srpski dubl Đoković-Krajinović sa 2:0 po setovima 7:5, 6:1.

Prvi set je protekao u izjednačenoj borbi, a hrvatski dubl je čekao svoju šansu. Propustili su dvije lopte, a onda su na servis Filipa Krajinovića uspjeli da naprave brejk u 12 gemu i dođu do prvog seta.

U drugom setu je Krajinović još jednom izgubio servis, a Novak Đoković se zatim iznervirao polomio reket ali ni to nije prenulo njegovog saigrača. Hrvatski dubl je to iskoristio napravio još jedan brejk i zatim izborio plasman u finale.

Ostaje nejasno zašto je jedini dubl igrač Nikola Ćaćić ostao van ovog duela, te zašto je Dušan Lajović igrao prvi meč.