HUMANITARNI MEČ ZA SARU Remi bratskih klubova: Borac - Vojvodina 1:1 (FOTO)

Bratski klubovi Borac i Vojvodina odigrali su u Banjaluci prijateljsku utakmicu koja je završena neriješeno – 1:1.

Prije početka susreta Sara Vujinović, navijačica Borca koja boluje od cerebralne paralize i epilepsije i njen otac Darko uslikali su se sa igračima obje ekipe.

Cjelokupan prihod od ulaznica sa večerašnjeg meča namijenjen je kupovini odgovarajućih kolica za mladu Banjalučanku koja, uprkos teškoj bolesti, sa ocem dolazi na gotovo sve utakmice Borca.

Tkođe, prije početka susreta portparol kluba Brankica Bavrlić Ljubojević je uručila bivšem igraču Siniši Saničaninu dres banjalučkog kluba.

Kada je u pitanju igra uprkos činjenici da se radi o prijateljskom odmjeravanju snaga obje ekipe su igrale borbeno. Vojvodina je bolje otvorila meč i vršila pritisak, ali su se domaći brzo oslobodili pritiska. Bilo je šansi na obje strane, međutim, na odmor se otišli sa 0:0.

U nastavku susreta treneri Branilsav Krunić i Nenad Lalatović su izvršili po nekoliko izmjena, a u 63. minutu Demir Jakupović, koji je ušao sa klupe donio je vođstvo crveno-plavima.

Prethodno je Đorđe Ćosić uposlio Sašu Kajkuta čiji je šut izblokiran, ali se lopta odbila do krilnog igrača Borca koji je pogodio praznu mrežu.

Činilo se da če Banjalučani pobijediti, ali je u 87. minutu Nikola Drinčić sjajno izveo slobodan udarac sa lijeve strane i pogodio suprotne rašlje gola Borca za konačnih 1:1.