I DALJE U KONKURENCIJI ZA TOKIO Odbojkaši Srbije lako pobijedili Holandiju

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je Holandiju rezultatom 3:0 (25:18, 25:18,25:17) u meču drugog kola grupne faze na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre ove godine. Poslije ovog trijumfa Srbija je ostala u konkurenciji za plasman u polufinale i borbu za odlazak u Tokio.

Poslije jučerašnjeg poraza od Francuske rezultatom 3:0, Srbija je danas igrala mnogo kvalitetnije. Odlično su srpski reprezentativci ušli u utakmicu, konstantno su izabranici Slobodana Kovača bili u vođstvu koje se kretalo do šest poena viška, a onda su sa sedam poena viška slavili u prvom setu.

Gotovo identičan bio je drugi set koji je Srbija ponovo dobila sa 25:18. U trećem setu Holandija je povela sa 6:2, a onda je uslijedila serija Srbije od 9:0, a nakon toga izabranici Slobodana Kovača više nisu ipuštali vođstvo pa su trijumfovali sa 25:17.

Reprezezentacija Srbije u trećem meču grupne faze na turniru u Brelinu, 8. januara, igraju protiv Bugarske. Dvije prvoplasirane reprezentacije plasiraće se u polufinale, a samo pobjednik kvalifikacionog turnira izboriće nastup na Olimpijskim igrama.