SRPKINJE KRENULE, PA STALE Odbojkašice Italije su nove šampionke Evrope

Iako su povele sa 1:0 u setovima odbojkašice Srbije su poražene u finalu Evropskog prvenstva.

Reprezentativke Italije su preokretom došle do trijumfa i titule kontinentalnog prvaka; slavile su sa 3:1, po setovima 24:26, 25:22, 25:19 i 25:11.

Srpske odbojkašice su poslije šest godina i 22 uzastopne pobjede, nažalost, izgubile meč na Evropskom prvenstvu.

Paula Egonu i Mirijam Sila su bile nezaustavljive u četvrtom setu, kao i tokom cijelog meča.

Nije uspio selektor Srbije u svojoj namjeri, reprezentacija Italije gotovo da ne griješi i sada ima dvocifrenu prednost; trenutno je 20:8. Nazire se kraj meča.

Italijanke sve igraju sve bolje i vode sa 12:4 u četvrtom setu, Terzić morao da zove novu pauzu da pokuša da probudi svoje izabranice.

Ne polazi ništa za rukom u igri “Gracija”, Italijanke su veoma lako osvojile devet poena i vode sa 9:3 zahvaljujući Sili i Egonu.

Igra Srbije se bazira na Tijani Bošković. Međutim, zaustavljena je nekoliko puta, Terzić ponove mora da reaguje tajm autom kod rezultata 1:5.

Počeo je četvrti set. Italija je osvojila prva dva poena, uslijedio je blok Srpkinja, ali onda i nova dva poena gošći.

Italijanke vode 2:1

Reprezentacija Italije je zasluženo dobila treći period finalnog susreta sa 25:19 i bliža je tituli, ali nije sve izgubljeno. Ima još da se igra.

Italijanke blizu osvajanje trećeg seta; imaće šest prilika da to urade, sada je 18:24.

Ne uspijevaju da naprave nikakvu mini seriju igračice Srbije, Italijanke i dalje vode, sada sa pet poena razlike 17:22.

Nije dobro, Srpkinje imaju problema sa prijemom servisa zbog čega su u rezultatskom zaostatku. Sada je 14:18.

Treći set je počeo jako dobro za Srbiju, povela sa 3:0, zatim i sa 5:1 ovako treba nastaviti.

Nažalost Italijanke su se popravile, a Katarina Lazović pogriješila, zatim je isto uradila Mina Popović, Italijanke prvo dolaze na samo poen zaostatka 11:10, a zatim i do izjednačenja 12:12, što je bio signal da selektor Terzić uzme tajm aut.

Popravljena je dosta blok igra, posebno se to odnosi na Milenu Rašić, a zatim poslije greške Egonu Srbija ima prednost od 8:3.

Izjednačenje

Dobile su Italijanke drugi set sa 25:22 poslije serije od 5:0. Sada je izjednačeno 1:1.

Ipak, Italijanke su opet uspjele da osvoje dva poena i izjednače rezultat, a zatim da povedu poslije greške Boškovićeve i čelendža koji im je pripao, sada je 22:24.

Velika uzbuđenja u drugom setu se nastavljaju. Poslije čelendža poen je pripao Srbiji koja sada ima dva poena prednosti 22:20.

Kod rezultata 17:18 u drugom setu selektor Zoran Terzić je uzeo tajm aut, traži više rizika u igri, poslije koga su slijedila dva poena i sada Srbija vodi 20:19.

Uslijedio je veoma dug poen koji je na kraju pripao Italijankama. Za to se pobrinula Egonu, ali je uzvratila Bošković.

Uspjele su Srpkinje da poivežu dva poena i izjednače rezultat na 15.15.

Opet su gošće napravile dva poena prednosti koju održavaju. Međutim ima još dosta da se igra u ovom setu. Igra se poen za poen, sada je rezultat 13:15.

U drugom setu Italijanke su povele sa 3:0, ali se vraćaju srpske djevojke, sada je 7:7.

Odličan početak

Srpskinje su u potrazi za svojom četvrtom titulom kontinentalnog šampiona, a trećom uzastopnom. Dobro su krenule pošto su prvi set riješile u svoju korist sa 26:24.

Igralo se u serijama, na kraju na razliku, a bolje su se snašle domaće igračice. Najefikasnija je, po običaju, bila Tijana Bošković sa sedam vinera.

U Štark Areni okupilo se preko 20.000 ljudi, što je najveća posjeta u finalnim susretima EP za odbojkašice, a ta podrška i te kako će da bude potrebna domaćim igračicama.