Igman nastavio niz bez poraza: Posušje u posljednji čas stiglo do boda

Igman je i treće kolo u nizu ostao neporažen, iako će ovoga puta žaliti za čitavim plijenom.

Igrao se 19. minut kada je dosuđena najstrožija kazna za gostujuću ekipu. Odgovornost je preuzeo Ramić i promašio, ali na svu sreću lopta se od golmana odbija njemu i to je 0:1. Do kraja poluvremena viđen je još jedan pogodak u mreži domaćina. U 43. minuti Blagojeviš postiže gol za 0:2 i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U drugom poluvremenu probudio se domaćin i uspio anulirati prednost Igmana. Prvo u 72. minuti novi penal na utakmici, ovoga puta za Posušje. Loptu je uzeo Pavković i savladao golmana Ćemana za 1:2. Kada su se gosti ponadali da će sva tri boda odnijeti kući, na scenu stupa Luka Lučić koji u 89. minuti postiže pogodak za konačnih 2:2.

Posušje će u narednom kolu gostovati ekipi Slobode, dok će Igman dočekati Slogu iz Doboja.

Plasman: Široki Brijeg 11, Tuzla Siti, Borac Banjaluka, Sarajevo po 10, Željezničar 8, Sloga Doboj, Velež, Igman Konjic, Sloboda i Posušje po 5, Leotar 4 i Zrinski 3 boda i četiri utakmice manje.