Igman odolio Veležu: Mostarcima samo bod, Tuzla Siti rutinski stigla do pobjede

Završena su oba susreta Premijer lige BiH.

Velež iz Mostara nije uspio savladati Igman, iako je već u 7. minuti preko Haskića došao u vodstvo, tim iz Konjica nošen odličnom atmosferom iz prethodnog kola kada su savladali Sarajevu, brzo su se konsolidovali, a nagrada je uslijedila u 36. minuti kada Jakupović novim golom donosi poravnanje i ispostaviće se konačni rezultat ove utakmice.

Na drugoj utakmici dana, Tuzla Siti je lako izašla na kraj sa ekipom Posušja. U 21. minuti  Hrkač promašuje penal za domaćina, ali najbrži na odbijenoj lopti bio je Mehidić i to je 1:0 za Tuzlake. Na 2:0 povisio je Nargilić u 60. minuti, koji je i u 94. minuti postigao gol za konačnih 3:0

Velež će u sljedećem kolu dočekati prvaka države Zrinjski u novom mostarskom derbiju, dok će Tuzla Siti dočekati ekipu Leotara iz Trebinja.